شیشه سکوریت به دلیل فرایند متمایز تولیدش دارای خواص بسیاری است. این شیشه را یک محصول ایمنی مینامند و هفت برابر از شیشه معمولی مقاوم تر است. علاوه بر مقاومت بیشتر و ضربه پذیری، در زمان شکست با قطعه های کوچک بی ضرر تبدیل می شود. این نکته مهم ترین دلیلی است که شیشه سکوریت را یک محصول ایمنی می نامند.

خواص ویژه آن کاربردهای فراوان آن را موجب شده است. در این مطلب با موارد زیر آشنا خواهید شد

دلایل بسیاری وجود دارد تا شما اقدام به نصب یک شیشه نشکن کنید. بعد از مطالعه این مطلب حتما اولین انتخاب شما این محصول خواهد بود.

نحوه ساخت شیشه سکوریت

شیشه سکوریت به صورت سفارشی ساخته میشود. دلیل این موضوع این است که بس از تولید دیگر قابلیت برش ندارد. به همین دلیل پیش از ساخت ابعاد دقیق فضا اندازه گیری می شود و بعد از آن شیشه برای ساخت آماده می شود.

مراحل تولید شیشه نشکن به شرح زیر است:

شیشه سکوریت از شیشه معمولی ساخته میشود. در اصل فرایند های ویژه ای را برای تبدیل شده به شیشه سکوریت، یک شیشه معمولی طی خواهد کرد.

در ابتدا شیشه معمولی بطور کامل تمیز می شود. برای این منظور شیشه را داخل دستگاه شستشو قرار می دهند. سپس شیشه های شسته شده را درون کوره هوریزونتال قرار می دهند. شیشه در این کوره در معرض دمای 700 درجه سانتی گراد قرار خواهد گرفت.

کوره هوریزونتال به نحوه طراحی شده است که با حرکت دادن شیشه به سمت جلو عقب از هر گونه قوس در آن جلو گیری شود.

بعد از این مرحله برای خارج کردن هرگونه حباب از شیشه و بالا بردن مقاومت آن از دستگاهی به نام باد زن برای خنکم کردن شیشه استفاده می شود.

طی شدن تمام این مراحل موجب می شود که شیشه سکوریت هفت برابر از شیشه معمولی مقاوم تر باشد.

تفاوتهای شیشه معمولی و سکوریت

نکات گوناگونی شیشه نشکن را از معمولی متمایز می کند. این خواص نشات گرفته از نحوه و مراحلی است که هر یک در زمان تولید طی می کنند.

  • بر خلاف شیشه های معمولی که به سهولت قابل برش  دادن هستند شیشه سکوریت این قابلیت را ندارد به همین دلیل در زمان ساخت کامل منطبق و بر اساس اندازه محل مورد استفاده تولید می شود.
  • فرقی نمی کند که در چه ضخامت و ابعادی تولید شود ولی به هر حال شیشه معمولی مقاومت بسیار کمی در برابر ضربه دارد و با برخورد ضربه به سرعت می شکند. بر خلاف نوع محمولی شیشه سکوریت ضربه پذیری و مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربات دارد.
  • همچنین شیشه نشکن در برابر تغییرات آب و هوایی بسیار مقاوم است و دچار شوک حرارتی نمی شود بر خلاف شیشه های معمولی که به سرعت بر اثر تغییرات سریع آب و هوایی می شکنند.
  • در زمان شکست شیشه نشکن به قطعات درشت و غیر خطرناک تبدیل می شود.

شیشه سکوریت دارای چه ویژگی ها و خواصی است

مقاوت بسیار بالای حرارتی یکی از ویژگی های بارز شیشه های نشکن است. به دلیل شرایط ویژه ای که این شیشه در آن تولید می شود، مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات ناکهانی آب و هوا در آن به وجود آمده است.

به دلیل همین مقاومت حرارتی است گه از شیشه نشکن در تولید شیشه مغازه و درب دودبند ساختمان استفاده می شود.

مزایای استفاده از شیشه ایمنی سکوریت

افزایش ضریب ایمنی یکی از مهم ترین دلایلی است که باید این محصوا را انتخاب کنید.

معایب و نقاط ضعف شیشه نشکن

می توان نقطه ضعف اصلی آن را گو شه های ان دانست. درصورت برخورد ضربه با گوشه و لبه های شیشه، به سرعت دچار شکست می شود.

یکی دیگر از نقاط ضعف آن را می توان پدیده ای به نام خودکشی شیشه دانست. تمام شیشه بدون اینکه ضربه یا آسیبی دیده باشد به یکباره فرو میریزد. پدیده خودکشی شیشه نشکن امری است که به ندرت اتفاق می افتد.

یکی دیگر از معایب این نوع شیشه را می توان این موضوع دانست که پس از ساخت دیگر قابلیت برش و تغییر سایز را ندارد.

 

روش تشخیص شیشه سکوریت از شیشه معمولی

شیشه سکوریت چه مصارفی دارد

به دلایل خواص ویژه ای شیشه سکوریت از آن برخوردار است، امروزه مصارف بسیار گوناگونی را دارا می باشد.

شیشه بالکن یکی از محصولاتی است که بطور کامل از شیشه سکوریت در ساخت آن استفاده می شود.

شیشه دود بند ساختمان و یا درب شیشه ای بین طبقات که برای جدا کردن راه پله از راهرو هر طبقه استفاده می شود.

شیشه مغازه که در ابعاد و انواع مختلف تولید می شود و بر اساس نیاز مشتری در ضخامت های گوناگون تولید می شود.

پارتیشن های شیشه ای تولید شده متناسب با نیاز ادارات و یا منازل و اماکن گوناگون نیز از این محصول در ساخت آن استفاده می شود.

شیشه حمام یکی از محصولاتی است که بصورت ویژه از شیشه نشکن در آن استفاده می شود. دلیل این امر خواص حرارتی شیشه نشکن است.

 

مراحل نصب و اجرای شیشه نشکن

پیش از تولید و طراحی محصولات تولید شده با شیشه نشکن، کارشناسان از محل نصب بازدید به عمل می آورند.  تمامی ابعاد فضا به دقت اندازه گیری می شود. ابعاد شیشه ها متناسب با ابعاد فضا به طور کاملا دقیق طراحی و تولید می گردد.

قیمت شیشه سکوریت

عوامل گوناگونی قیمت شیشه نشکن را تحت تاثیر خود قرار می دهند. ضخامت و ابعاد  شیشه تعیین کننده قیمت آن است. البته کارخانه های متفاوت شیشه های نشکن را با کیفیتهای متفاوتی از یکدیگر تولید می نمایند. می توان اینگونه گفت که کیفیت ساخت شیشه نشکن قیمت آن را تعیین می نماید.

به دلیل نوسانات بسیار قیمت در بازار برای اطلاع از قیمت شیشه سکوریت باید بطور مستقیم با کارشناسان تماس حاصل نمایید.